Մերձավանի Կոնյակի Գործարան
«ՊրոդԷքսպո» միջազգային տոնավաճառի XIX համտես մրցույթի կազմկոմիտեն  «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրվել է ոսկե մեդալով «5 տարի» հայկական կոնյակի գերազանց որակի համար:
«ՊրոդԷքսպո» միջազգային տոնավաճառի XIX համտես մրցույթի կազմկոմիտեն  «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրվել է ոսկե մեդալով «3 տարի» հայկական կոնյակի գերազանց որակի համար:
«ՊրոդԷքսպո» միջազգային տոնավաճառի XIX համտես մրցույթի կազմկոմիտեն  «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրվել է արծաթե մեդալով խաղողի օղու գերազանց որակի համար:
ՌԴ Գյուղատնտեսության նախարարության «Ռոսսելխոզնադզոր» տեսչությունը «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրել է «Լավագույն արտադրանք 2017» միջազգային մրցույթի դափնեկրի պատվոգրով և ոսկե մեդալով A301 ծիրանի և A301 խաղողի օղիների համար:
ՌԴ Գյուղատնտեսության նախարարության «Ռոսսելխոզնադզոր» տեսչությունը «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրել է «Լավագույն արտադրանք 2017» միջազգային մրցույթի դափնեկրի պատվոգրով և բրոնզե մեդալով «5 տարի» և «3 տարի» հայկական կոնյակների համար:
«ՊրոդԷքսպո-2017» միջազգային 24-րդ ցուցահանդեսում ՌԴ Գյուղատնտեսության նախարարության «Ռոսսելխոզնադզոր» տեսչությունը «Մերձավանի կոնյակի գործարանի» տեխնոլոգ Խաչատրյան Վաղարշակին պարգևատրել է միջազգային մրցույթի դափնեկրի պատվոգրով և «Բարձր որակի համար» պատվո մեդալով:

Merdzavan Cognac Factory
The Organizing Committee of the XIX Tasting Contest at the International Fair ProdExpo awarded Gold Medal to the Merdzavan Cognac Factory LLC for the excellent quality of the Armenian Cognac "5 years".
The Organizing Committee of the XIX Tasting Contest at the International Fair ProdExpo awarded Gold Medal to the Merdzavan Cognac Factory LLC for the excellent quality of the Armenian Cognac "3 years".
The Organizing Committee of the XIX Tasting Contest at the International Fair ProdExpo awarded Silver Medal to the Merdzavan Cognac Factory LLC for the excellent quality of the Grape Vodka.
Rosselkhoznadzor Agency of the Ministry of Agriculture of the Russian Federation awarded the diploma of a laureate of the International Contest "The Best Product of 2017" and Gold Medal to the Merdzavan Cognac Factory LLC for Apricot Vodka A301 and Grape Vodka A301.
Rosselkhoznadzor Agency of the Ministry of Agriculture of the Russian Federation awarded the diploma of a laureate of the International Contest "The Best Product of 2017" and Bronze Medal to the Merdzavan Cognac Factory LLC for Armenian Cognac "5 years" and Armenian Cognac "3 years".
At the 24th International Fair ProdExpo 2017, Rosselkhoznadzor Agency of the Ministry of Agriculture of the Russian Federation awarded the diploma of a laureate of the International Contest and Honorary Medal for high quality to Khachatryan Vagharshak, the technologist of the Merdzavan Cognac Factory LLC.