Մերձավանի Կոնյակի Գործարան
«ՊրոդԷքսպո» միջազգային տոնավաճառի XIX համտես մրցույթի կազմկոմիտեն  «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրվել է ոսկե մեդալով «5 տարի» հայկական կոնյակի գերազանց որակի համար:
«ՊրոդԷքսպո» միջազգային տոնավաճառի XIX համտես մրցույթի կազմկոմիտեն  «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրվել է ոսկե մեդալով «3 տարի» հայկական կոնյակի գերազանց որակի համար:
«ՊրոդԷքսպո» միջազգային տոնավաճառի XIX համտես մրցույթի կազմկոմիտեն  «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրվել է արծաթե մեդալով խաղողի օղու գերազանց որակի համար:
ՌԴ Գյուղատնտեսության նախարարության «Ռոսսելխոզնադզոր» տեսչությունը «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրել է «Լավագույն արտադրանք 2017» միջազգային մրցույթի դափնեկրի պատվոգրով և ոսկե մեդալով A301 ծիրանի և A301 խաղողի օղիների համար:
ՌԴ Գյուղատնտեսության նախարարության «Ռոսսելխոզնադզոր» տեսչությունը «Մերձավանի կոնյակի գործարանին» պարգևատրել է «Լավագույն արտադրանք 2017» միջազգային մրցույթի դափնեկրի պատվոգրով և բրոնզե մեդալով «5 տարի» և «3 տարի» հայկական կոնյակների համար:
«ՊրոդԷքսպո-2017» միջազգային 24-րդ ցուցահանդեսում ՌԴ Գյուղատնտեսության նախարարության «Ռոսսելխոզնադզոր» տեսչությունը «Մերձավանի կոնյակի գործարանի» տեխնոլոգ Խաչատրյան Վաղարշակին պարգևատրել է միջազգային մրցույթի դափնեկրի պատվոգրով և «Բարձր որակի համար» պատվո մեդալով:

МЕРДЗАВАНСКИЙ КОНЬЯЧНЫЙ ЗАВОД
Оргкомитет XIX дегустационного конкурса на Международной ярмарке «ПродЭкспо» наградил Золотой Медалью ООО «Мердзаванский коньячный завод» за превосходное качество Армянского коньяка «5 лет».
Оргкомитет XIX дегустационного конкурса на Международной ярмарке «ПродЭкспо» наградил Золотой Медалью ООО «Мердзаванский коньячный завод» за превосходное качество Армянского коньяка «3 года».
Оргкомитет XIX дегустационного конкурса на Международной ярмарке «ПродЭкспо» наградил Серебряной Медалью ООО «Мердзаванский коньячный завод» за превосходное качество Водки фруктовой, виноградной.
Россельхознадзор Министерства Сельского Хозяйства РФ наградил дипломом лауреата Международного конкурса «Лучший продукт 2017» и Золотой Медалью ООО «Мердзаванский коньячный завод» за Водки А301 абрикосовую и А301 виноградную.
Россельхознадзор Министерства Сельского Хозяйства РФ наградил дипломом лауреата Международного конкурса «Лучший продукт 2017» и Бронзовой Медалью ООО «Мердзаванский коньячный завод» за Армянского коньяка «5 лет» и Армянского коньяка «3 года».
На 24-ой международной выставке «ПродЭкспо-2017» Россельхознадзор Министерства Сельского Хозяйства РФ наградил дипломом лауреата международного конкурса и почетной медалью «За высокое качество» технолога ООО «Мердзаванский коньячный завод» Хачатряна Вахаршака.